Sport

Vjen nga një vend i fohtë, Sabalenka tenistja më e “nxehtë” e momentit

vjen nga nje vend i fohte sabalenka tenistja me e nxehte e momentit

Arina Sabalenka monopolizoi fillimin e sezonit të tenisit për femra, duke fituar Australian Open. Megjithatë ka ardhur koha që kampionia bjelloruse të hakmerret pas disfatës në 1/8 e “Indian ëells”-it që pësoi nga amerikania Emma Navarro.

Jo vetëm kaq, Sabalenka po merr vëmendje maksimale edhe jashtë fushe. Edhe pse vjen nga një vend i ftohtë si Bjellorusia, ajo është një vajzë shumë e “nxehtë” jashtë fushës dhe këtë e ka treguar përherë përmes fotove të saj.

Saba
Saba

Sabalenka ka zbuluar se e ardhuron detin, diellin, dhe është e çmendur pas trëndafilave të kuq dhe të bardhë. Bjellorusja është numri dy në botë aktualisht. Ajo ka fituar 12 tituj në kompeticionet ndërkombëtare të tenisit dhe ka arritur të fitojë mbi 15 milionë dollarë, por jo pak së fundmi po fiton edhe nga rrjetet sociale.

Sabalenka 2
Sabalenka 2

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts