Shqiperia

Vrau ish-vjehrrin dhe ish-kunatin në Lezhë, burg përjetë Besnik Pjetrit

vrau ish vjehrrin dhe ish kunatin ne lezhe burg perjete besnik pjetrit
vrau ish vjehrrin dhe ish kunatin ne lezhe burg perjete besnik pjetrit

Gjykata e Lezhës ka dënuar me burgim te përjetshëm, Besnik Pjetrin (Perdeda), i cili akuzohet se vrau ish-vjehrrin dhe ish-kunatin. Ngjarja ndodhi në muajin gusht të vitit 2022 në fshatin Gryke Zeze te Lezhes.

Gazetari Elidon Ndreka raporton për BalkanWeb se Pjetri u gjet fajtor për veprën penale të vrasjes së Pjetër Perajkut dhe Gentian Perjakut dhe për armëmbajtje pa leje.

Pjetri nuk ishte dakord me ndarjen dhe vazhdimisht debatonte me ish-vjehrrin për këtë çështje.
Autori dhe ish bashkëshortja kishin jetuar ne Itali, pas divorcit kishin qëndruar në vendet e BE-se dhe prej pak kohesh ishin kthyer ne Shqipëri. Ish-gruaja e kishte denoncuar për dhunë në Itali, ku kishte bërë 2 vite burg.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts