Shqiperia

Zbardhet mesazhi/ Begaj uron Presidentin e sapozgjedhur hungarez, TamĂĄs Sulyok

zbardhet mesazhi begaj uron presidentin e sapozgjedhur hungarez tamas sulyok
zbardhet mesazhi begaj uron presidentin e sapozgjedhur hungarez tamas sulyok

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, uron Presidentin e sapozgjedhur hungarez, Tamås Sulyok.

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, i përcolli një mesazh urimi Zotit Tamås Sulyok për zgjedhjen në postin e Presidentit të ri të Hungarisë. Sulyok u zgjodh të hënën në krye të shtetit me votat e parlamentit hungarez.

“Urime, TamĂĄs Sulyok, pĂ«r zgjedhjen si President i HungarisĂ«!
Mezi pres tĂ« punojmĂ« sĂ« bashku, tĂ« forcojmĂ« partneritetin dhe bashkĂ«punimin midis vendeve tona”, – shkruan Presidenti i RepublikĂ«s nĂ« profilin zyrtar nĂ« platformĂ«n X.

(BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts