Shqiperia

Zjarri në vendgrumbullimin e mbeturinave mbyt zonën me tym

zjarri ne vendgrumbullimin e mbeturinave mbyt zonen me tym
zjarri ne vendgrumbullimin e mbeturinave mbyt zonen me tym

Prej mesnatës së djeshme në fshatin Pjezë të Shijakut i është vënë zjarri vendgrumbullimit të përkohshëm të mbeturinave, zjarr i cili la zgjatur deri mesditën e sotme, raporton për Balkanweb gazetarja Klodiana Haxhiaj.

Forcat zjarrëfikëse kanë vënë nën kontroll flakët, por tymi ende vazhdon të krijojë ndotje në zonën përreth.

[embedded content]

Sakaq janë marrë masat që mjete të tonazhit të rëndë të hedhin pirgje dheu për të parandaluar përhapjen e flakëve në zonat pranë lumit Erzen ku bimësia është e denduar.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts