Sport

ZYRTARE/ Vjen firma, trajneri i ri nënshkruan me Lazion

zyrtare vjen firma trajneri i ri nenshkruan me lazion
zyrtare vjen firma trajneri i ri nenshkruan me lazion

Igor Tudor është trajneri i ri i Lazios. Lajmi është dhënë nga klubi kryeqytetas, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale. Tudor do të zëvendësojë Mauricio Sarrin, i larguar nga pankina vetëm disa ditë më parë.

Tekniku kroat është gati për përvojën e re, me debutimin që do vijë që në ndeshjen e radhës. 45-vjeçari ka drejtuar së fundmi Marseille, ndërsa në Serie A ka udhëhequr ekipe si Udinese dhe Hellas Verona. Lazio renditet në vendin e nëntë me 43 pikë dhe synon që të arrijë një vend që të dërgon në Europë.

(J.S/BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts