Bota

Akullthyesi merr flakë në portin e Shën Petersburgut

akullthyesi merr flake ne portin e shen petersburgut
akullthyesi merr flake ne portin e shen petersburgut

Një akullthyese ka marrë flakë në portin detar të Shën Petersburgut.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen Kirovsky të qytetit. Sipas Ministrisë së Emergjencave, zjarri ka përfshirë një sipërfaqe prej 20 metrash katrorë.

Në shuarjen e zjarrit janë përfshirë 12 pajisje dhe 46 persona. Për momentin nuk ka raportime për viktima.

Nuk dihen ende detajet dhe rrethanat e ngjarjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts