Shqiperia

Ambasadori britanik reagon pas kompromisit mazhorancë-opozitë, King-Smith: Parlamenti funksional, në interesin e qytetarëve shqiptarë

ambasadori britanik reagon pas kompromisit mazhorance opozite king smith parlamenti funksional ne interesin e qytetareve shqiptare
ambasadori britanik reagon pas kompromisit mazhorance opozite king smith parlamenti funksional ne interesin e qytetareve shqiptare

Ambasadori britanik në Shqipëri, Alastair King-Smith ka reaguar pas kompromisit të arritur mes mazhorancës dhe opozitës për normalizimin e jetës parlamentare.

King-Smith u shpreh se është i vetëdijshëm se kompromiset politike janë të vështira dhe kërkojnë guxim dhe vendosmëri, ndërsa shtoi se është i kënaqur me progresin e vazhdueshëm drejt rikthimit të parlamentit normal.

Sipas tij, ky i fundit është në interesin më të mirë të të gjithë qytetarëve shqiptarë dhe perspektivës së ardhshme të Shqipërisë.

“E di që kompromiset politike janë të vështira dhe kërkojnë guxim dhe vendosmëri. I kënaqur që shoh progresin e vazhdueshëm sot drejt rikthimit të një parlamenti normal, funksional, i cili është në interesin më të mirë të të gjithë qytetarëve shqiptarë dhe perspektivës së ardhshme të Shqipërisë”, shkroi ai në rrjetin social X.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts