Shqiperia

Stafi i “News24” dhuron gjak, mjekja Shano: Shpëtoni jetë!

stafi i news24 dhuron gjak mjekja shano shpetoni jete
stafi i news24 dhuron gjak mjekja shano shpetoni jete

TIRANE

Të dhurosh gjak është një akt solidariteti human, që shpëton jetën e njerëzve në botë, i cili nuk duhet të jetë vetëm në rastin e dhurimeve familjare, por edhe atyre vullnetare.

Viola Shano, shefe në Qendrën e Transfusionit të Gjakut shpjegon se çfarë duhet të dimë rreth dhurimit.

Shano ishte e pranishme me stafin mjekësor në ambientet e News24 ku bëri të mundur gjatë transmetimit live në emisionin Vila24 që një pjesë e stafit të News24 t’i bashkoheshin misionit humanitar dhe të dhuronin gjak.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts