Sport

Ancelotti në prag të Champions: Ndeshje tërheqëse ndaj Cityt, Reali luan me guxim dhe personalitet

ancelotti ne prag te champions ndeshje terheqese ndaj cityt reali luan me guxim dhe personalitet
ancelotti ne prag te champions ndeshje terheqese ndaj cityt reali luan me guxim dhe personalitet

Trajneri i Real Madrid, Carlo Ancelotti doli në konferencë para ndeshjes ndaj Manchester Cityt në Champions.

Ndeshja e 200-të në Champions League: “E rëndësishme është të marrim më të mirën, aspekti mendor është i rëndësishëm. Duhet të kemi guxim dhe personalitet në fushë, kemi pasur kohë ta përgatisim. Jam i bindur se do të japim më të mirën që kemi, në çdo mënyrë. Kemi mjaftueshëm cilësi për të konkurruar.”

Presioni ndaj arbitrit: “Shpresoj të mos jetë kështu, për t’u përgatitur për një ndeshje si kjo, ka gjëra të tjera për të menduar. Ne nuk mendojmë për këtë. Ne kemi katër të përgatitur, nëse ata nuk luajnë ndeshjen e dytë, do të luajnë të tjerët. Nuk është shqetësim për duelin e nesërm”.

A është Siti superior?: “Do të jetë një ndeshje futbolli tërheqëse, çdo ekip ka karakteristikat e veta, të dyja me shumë cilësi. Kjo cilësi do të bëjë një ndeshje shumë të bukur në nivel teknik. Ne mendojmë të jemi superiorë në disa aspekte, ata në disa të tjera. Epërsia do të shihet në fund të 180 minutave, kur të shohim se kush e fiton barazimin”.

Guardiola është një menaxher i madh: “Guardiola është një trajner i madh, pikë. Nuk më shqetëson se çfarë mendojnë për mua, më intereson se çfarë mendojnë ata për klubin tim”.

Jeni ende nervoz?: “Po, shumë nervoz. Orët para ndeshjes, në nivel personal. Humbja është vuajtje, fitorja është lumturi? Jo, me të vërtetë është një lehtësim. Sepse ditët pas janë më të qeta. Vuajtja është pjesë e punës, të mban gjallë, është benzinë ​​për mua.”

Ualker dhe Vinicius: “Është në këmbët e lojtarëve më cilësorë. Ka shumë lojtarë nga të dyja skuadrat me shumë cilësi. Kjo do të përcaktojë ndeshjen, siç ndodh gjithmonë. Përveç strategjisë, e cila duhet të jetë e qartë, lojtarët janë të bindur se do ta bëjnë atë në mënyrën më të mirë. Ka shumë gjëra në këto lojëra. Duhet të bëni më të mirën, ka shumë gjëra që nevojiten për të kaluar këtë raund kualifikues”.

Kreativiteti me topin: “Kemi karakteristika të ndryshme me topin, Benzeman e kishim vitin e kaluar, ai ishte referencë dhe tani nuk e kemi. Ne e kemi përballuar këtë mungesë me më shumë lëvizshmëri në frontin e sulmit. Dhe kjo do të jetë e rëndësishme, jo për të rregulluar pozicionet e përparme.”

Bellingam: “Ai është një lojtar i madh që shfaqet në zonë në kohën e duhur. Fizikisht është shumë i fortë për të mbuluar shumë zona dhe për të kontribuar shumë në mbrojtje. Kjo krijon hapësira dhe mundësi për ne.“Çështja kryesore është se ai është shumë i pjekur, pavarësisht se është 20 vjeç. Ai është shumë profesionist dhe i përulur, nuk na befason si lojtar, por si person. Ai është shumë i pjekur.”

Ndryshime në formacion: “Nuk mendoj se do të bëjmë gjëra të çuditshme, jo… Mund të jetë… Jo. Nuk do të humbisni formacionin, mos u shqetësoni, është mjaft e qartë .”

Dyshime në mbrojtje: “Nuk u kam thënë asgjë lojtarëve, do ta them nesër”.

Kamavinja: “Të paralajmëruarit nga kartonët nuk na bëjnë të mendojmë për kthimin, ne duhet të mendojmë për të tashmen. Ne luajmë në stadiumin tonë, është një avantazh që duhet të përfitojmë”.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts