Kosova Lifestyle

Arti në zi! Ndahet nga jeta këngëtari shqiptar

arti ne zi ndahet nga jeta kengetari shqiptar
arti ne zi ndahet nga jeta kengetari shqiptar

Këngëtari i njohur kosovar, Avdyl Mziu është ndarë nga jeta në moshë të re. Mësohet se artisti vuante nga një sëmundje e rëndë, e cila i mori jetën në një kohë të shkurtër.

Gjithashtu bëhet me dije se varrimi i të ndjerit do të bëhet sot nga ora 16:00 në fshatin Marinë të Skënderajt.

“Me pikëllim te thelle ju njoftojmë se pas nje semundje te shkurter ka ndrruar jete me i dashuri yne Avdyl Mziu!

Varrimi behet sot ne ora 16:00 ne varrezat e fshatiti Marine- Skenderaj te Xhamia!”, informoi familja e këngëtarit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts