Bota

Asambleja e Partisë Socialiste do të zhvillohet online! Bledi Çuçi mbledh Grupin Parlamentar, zbardhen diskutimet

asambleja e partise socialiste do te zhvillohet online bledi cuci mbledh grupin parlamentar zbardhen diskutimet
Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste zhvilloi sot mbledhjen e radhës. Kryetari Bledi Çuçi diskutoi me deputetët axhendën e javës së re dhe projektligjet që shkojnë në seancën plenare, e cila do të mbahet ditën e mërkurë, datë 12 qershor.

grupi i ps

Krahas raportimit të veprimtarisë vjetore të Komisionerit për Mbikëqyrjen eShërbimit Civil, raportit të ILDKPKI, pritet të diskutohet edhe projektligji për një ndryshim në aderimin e Shqipërisë në Konventën e Aviacionit Civil Ndërkombëtar.

Çuçi njoftoi deputetët për takimin që do të mbahet sot në sallën e seancave plenare në kuadër të Javës së Historisë dhe Kulturës Çame, asamblenë e Partisë Socialiste që do të zhvillohet nesër online dhe takimin festiv mbrëmjen e së mërkurës me rastin e 33 vjetorit të themelimit të PS.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.co

Similar Posts