Kosova

Përvjetori i çlirimit të Kosovës, Toni Blair: Këtu po ndodhin shumë gjëra pozitive që janë mësim për botën!

pervjetori i clirimit te kosoves toni blair ketu po ndodhin shume gjera pozitive qe jane mesim per boten
pervjetori i clirimit te kosoves toni blair ketu po ndodhin shume gjera pozitive qe jane mesim per boten

Ish-kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, i cili cilësohet edhe si miku i madh i Kosovës, Toni Blair në një konferencë për mediat me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani në kuadër të 25-vjetorit të çlirimit të Kosovës, pas ndërhyrjes së NATO-s, tha se ishte i bindur se vendimi për ndërhyrjen e Aleancës ishte vendimi i duhur.Ai shtoi se dhe tani është i bindur se duhet të rrinë krah njerëzve të Kosovës, në mënyrë që vendi  të jetë në linje me meritat e njerëzve të saj.

Blair theksoi se po pret me padurim ditën ku Kosova si vend i pavarur të zërë vendin e duhur në familjen e Kombeve.

“Atëhere isha i bindur që ishte gjëja e duhur për ta bërë dhe vazhdoj ta kem këtë bindje dhe tani jam i bindur që duhet të rrimë krah njerëzve të Kosovës në mënyrë që Kosova të jetë në linjë me meritat e njerëzve të saj.

Këtu po ndodhin shumë gjëra dhe pozitive që janë mësim për të bërë botën dhe pres me padurim të shoh ditën që Kosova si vendi i pavarur të zërë vendin e duhur në familjen e Kombeve edhe si shembull në tërë botën,” tha ndër të tjera Toni Blair.

Burimi informacionit @Gazeta Shqiptare Online: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.co

Similar Posts