Sport

Atalanta, Gjimshiti: Luajtëm pa presion, ndaj Sporting na mungoi fati

atalanta gjimshiti luajtem pa presion ndaj sporting na mungoi fati
atalanta gjimshiti luajtem pa presion ndaj sporting na mungoi fati

Mbrojtësi i Atalantës, Berat Gjimshiti u shpreh i lumtur pas barazimit 1-1 me Sporting në Europa League.

“GjĂ«ja mĂ« e rĂ«ndĂ«sishme ishte tĂ« vinim kĂ«tu dhe tĂ« bĂ«nim lojĂ«n tonĂ« si gjithmonĂ«. Skuadra bĂ«ri njĂ« reagim tĂ« mirĂ«. Nuk ishte e lehtĂ« tĂ« vinim nĂ« Portugali dhe tĂ« krijonim mĂ« shumĂ« se Sportingu pas 2-3 ndeshjeve tĂ« fundit qĂ« kemi zhvilluar. Na mungoi fati, por rezultati 1-1 Ă«shtĂ« pozitiv. Kualifikimin do e luajmĂ« nĂ« fushĂ«n tonĂ«. E pashĂ« mirĂ« skuadrĂ«n, nuk kishim presion. Vinim nga ndeshje tĂ« vĂ«shtirĂ« nĂ« tĂ« cilat kemi dhĂ«nĂ« gjithçka. Por edhe kemi gabuar. ËshtĂ« njĂ« periudhĂ« ku po luajmĂ« çdo 3-4 ditĂ«. TashmĂ« jemi mĂ«suar tĂ« zhvillojmĂ« 4 ndeshje nĂ« 11 ditĂ«. ËshtĂ« momenti tĂ« fokusohemi te dueli me Juventusin” – Tha ai.

(J.S/BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts