Sport

Barazimi me Egnatian, flet zëvendës-trajneri i Partizanit: Shpërdorojmë shumë, pjesën e parë luajtëm si duhet

barazimi me egnatian flet zevendes trajneri i partizanit shperdorojme shume pjesen e pare luajtem si duhet
barazimi me egnatian flet zevendes trajneri i partizanit shperdorojme shume pjesen e pare luajtem si duhet

Zëvendës-trajneri i Partizanit, Sebino Plaku komentoi barazimin 1-1 me Egnatian.

Ndeshja? Pjesa e parë ishte më afër asaj që kishim përgatitur. Në të dytëm u mposhtën nga emocionet dhe lojtarët nuk e përballuan disavantazhin. Arritëm të ringrihemi dhe kjo është për të përgëzuar lojtarët që ishin të ngarkuar. Arritëm ekuilibrin me 2-3 ndërhyrje duke u rikthyer në lojë. Ndërruam sistem dhe mund të shfrytëzonim më mirë 2 sulmuesët në lojë.

Ikja e Maguette prishi ekuilibrin? Na ndryshoi gjithë manovrën pasi ndryshuam sistem dhe lojtarë. Taipi është ofensiv dhe u desh të vinte pas. Shpërdorimi i rasteve është diçka që nuk e sqarojmë dot. E vuajmë për faktin që lojtarët të veprojnë më shpejtë në zonat e finalizimit”, tha Plaku.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts