Sport

Bayern, dy alternativa për pankinën, bie pista Zidane?

bayern dy alternativa per pankinen bie pista zidane
bayern dy alternativa per pankinen bie pista zidane

Sezoni i ri do të gjejë Bayern Munich me trajner të  ri. Gjermanët kanë njoftuar se në fund të edicionit do të ndajnë rrugët me Thomas Tuchel, por pikëpyetjet janë të mëdha sa i takon pasuesit të tij.

Ditët e fundit, veçanërisht në Spanjë, po përflitet për hipotezën e rikthimit të Zinedine Zidane, i cili ka pothuajse tre vite që nuk drejton një skuadër, që prej kohës kur udhëheqi për herë të dytë Real Madrid. Kështu, pista Zidane sa vjen e “sfumohet”.

Për pankinën e Bayern Munichut, dy kandidatë mbeten në “Pole Position”. Zgjedhja e parë  është rikthimi i Julian Nagelsmann, profil ky që vlerësohet shumë nga drejtuesit. Alternativë tjetër është italiani Roberto De Zerbi, “timonier” i Brighton.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts