Sport

Futbolli Italian në zi/ Ish-sulmuesi i Empolit humb ndjenjat në fushë dhe ndërron jetë në spital

futbolli italian ne zi ish sulmuesi i empolit humb ndjenjat ne fushe dhe nderron jete ne spital
futbolli italian ne zi ish sulmuesi i empolit humb ndjenjat ne fushe dhe nderron jete ne spital

Lajm i trishtë vjen nga Italia. Futbollisti 26-vjeçar Matia Xhiani ka ndërruar jetë në spital pasi u rrëzua në fushë gjatë ndeshjes kundër Lanciotto Campi, e vlefshme për kampionatin Eccellenza Toskana. Ai u transportua në spitalin e Firences në gjendje shumë të rëndë dhe pavarësisht ndërhyrjes së mjekëve nuk ka arritur të mbijetojë.

26-vjeçari u rrit në nivelin e të rinjve mes Empolit dhe Pizës dhe ka luajtur për Kastelfiorentino që nga korriku i vitit 2022, kur iu bashkua atij ekipi nga Ponsako. Vëllai i tij Elia është gjithashtu një futbollist dhe luan në Serinë C, për Fiorenzuola.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts