Sport

Bayern triumfon ndaj Gladbah, rikthehet te suksesi edhe Leverkusen kryesues

bayern triumfon ndaj gladbah rikthehet te suksesi edhe leverkusen kryesues
bayern triumfon ndaj gladbah rikthehet te suksesi edhe leverkusen kryesues

Bayern Munchen triumfoi 3-1 ndaj B. Monchengladbach, në ndeshjen e kampionatit.

Mysafirët e Gladbahut shënuan gol në minutën e 35-të, me anë të zviceranit Elvedi. Kampionët e Gjermanisë u vendosën në kërkim të golit të barazimit dhe ia dolën të barazojnë llogaritë që në pjesën e parë. Pavlovic dërgoi në festë tifozërinë bavareze, në të 45-tën.

DjemtĂ« e Tomas Tucehl pĂ«rmbysĂ«n ndeshjen nĂ« minutĂ«n e 70-tĂ«. Goli i qetĂ«sisĂ« erdhi nga De Ligt, nĂ« fund.   Rikthehet te suksesi Leverkusen, pasi mundi pastĂ«r 0-2 Darmstadt. Me kĂ«tĂ« 3-pikĂ«sh, “aspirinat” kryesojnĂ« me 52 pikĂ«, 2 pikĂ« mĂ« shumĂ« se Bayern ndjekĂ«s.

(J.S/BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts