Bota

SHBA, 13-vjeçari vret gjyshin pas sherrit se këmba e të moshuarit i bllokoi korridorin në autobus

shba 13 vjecari vret gjyshin pas sherrit se kemba e te moshuarit i bllokoi korridorin ne autobus
shba 13 vjecari vret gjyshin pas sherrit se kemba e te moshuarit i bllokoi korridorin ne autobus

Një djalë 13-vjeçar në Kolorado është arrestuar për vrasjen e një gjyshi, i cili u qëllua për vdekje teksa ishte në autobus. Richard Sanchez, 60 vjeç, ishte vetëm disa blloqe larg shtëpisë së tij në Denver kur u vra më 27 janar pasi dyshohet se u grind me një adoleshent, sipas Fox 31.

Ai u qëllua rreth orës 18:40 në kryqëzimin e Bulevardit Federal Jugor dhe West Mississippi Avenue, por familja e tij e kuptoi se ai vdiq vetëm pasi u përpoqën të bënin një raport për personin e zhdukur disa ditë më vonë.

Sanchez u dërgua me urgjencë në spital, por më vonë u shpall i vdekur. Një person tjetër ka mbetur i plagosur nga ngjarja dhe është trajtuar në vendngjarje, por nuk ka pasur nevojë të shkojë në spital. Policia e Denverit arrestoi një djalë 13-vjeçar në lidhje me vrasjen të enjten.

Sanchez dyshohet se u përfshi në debate me adoleshentin për ankesat që këmba e tij po bllokonte korridorin.

“Në këtë fazë të hetimit, duket se ka pasur një shkëmbim verbal midis të dyshuarit dhe viktimës rreth këmbës së viktimës duke bllokuar korridorin në autobus, dhe i dyshuari më pas ka qëlluar viktimën,” tha një zëdhënës i policisë.

Familjes së viktimës nuk iu tha se ai ishte vrarë derisa të hënën shkuan në polici për të paraqitur një kallëzim për zhdukjen e tij.

“Më duket e pabesueshme,” tha nipi i Sanchez, Joseph Chavez. “Ai ishte gjithmonë i lumtur. Ai ishte një tip vërtet i lumtur. “Jam vërtet zemërthyer, sinqerisht. Nuk e kuptoj se si dikush mund t’ia bëjë këtë një personi kaq të ndershëm.

“Ka qenë e vështirë sepse ne nuk e dinim se ku ishte, dhe gjatë gjithë kohës ai ishte në spital dhe ata nuk na kontaktuan. Askush nuk ishte aty me të gjatë frymës së tij të fundit.’

Autoritetet thanë se djali 13-vjeçar po mbahet nën dyshimin për vrasje të shkallës së parë dhe Zyra e Prokurorit të Distriktit të Denverit do të përcaktojë se cilat akuza do të ngrihen.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts