Shqiperia

Berisha ngel jashtë PD-së? Burime nga Kuvendi: Rikthehen në grupin e PD të përjashtuarit, por jo ish-kryeministri

berisha ngel jashte pd se burime nga kuvendi rikthehen ne grupin e pd te perjashtuarit por jo ish kryeministri
berisha ngel jashte pd se burime nga kuvendi rikthehen ne grupin e pd te perjashtuarit por jo ish kryeministri

Gazment Bardhi iu drejtua javën e kaluar Kuvendit përmes një shkrese duke bërë të ditur se anuloheshin të gjitha masat disiplinore ndaj deputetëve të djathtë.

Mes të përjashtuarve, ai që përfiton në letër është edhe ish-kryeministri Sali Berisha i pezulluar nga grupi parlamentar i PD me vendim të Lulzim Bashës në 9 shtator 2021 dhe më pas përmes ndryshimeve statutore të PD në Kuvendin e 18 dhjetorit 2021, i përjashtuar.

Burime nga Kuvendi pohojnë se Kuvendi ka pranuar pjesërisht shkresën e Bardhit. Tritan Shehu, Flamur Noka, Oerd Bylykbashi, rikthehen në grupin parlamentar demokrat. Në faqen online të Kuvendit mund të shihet lehtë përbërja e grupit parlamentar demokrat dhe mes emrave bien në sy edhe të përjashtuarit e Lulzim Bashës.

Po Sali Berisha?

Emri i kryeministrit nuk është marrë në konsideratë nga kryeparlamentarja Lindita Nikolla.

Berisha në faqen e Parlamentit i përket listës së deputetëve jashtë grupeve parlamentar.

Iniciatori i rikthimit të të gjithë të përjashtuarve në PD, Gazment Bardhi tha se njeh grupin parlamentar demokrat si të tërë, atë që u shpërfaq në mbledhjen e 5 shtatorit 2023, përfshirë në të edhe Sali Berishën.

BalkanWeb

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts