Sport

Bild nxjerr “zbuluar” Laporta-n, ja kush do të pasonte Xavi-n në krye të Barçës

Gjatë konferencës për konfirmonin e Xavi-t, Laporta, presidenti i Barcelonës, theksoi se gjatë kësaj periudhë nuk kanë negociuar me asnjë trajner tjetër pasi kishin besim se Xavi nuk do të largohej, por Bild zbulon një tjetër prapaskenë.

Sipas të përditshmes gjermane, drejtuesit e Barcelonës kishin kontaktuat me Hansi Flick, duke e vlerësuar si kandidatin kryesor për të zëvendësuar Xavi-n. Vetëm pasi mori konfirmimin nga Xavi, Laporta ka telefonuar personalisht Hansi Flick duke i bërë me dije se nuk do të ndryshonin trajner.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts