Bota

Bombardimi pranë autokolonës së Presidentit ukrainas, reagon Rusia: Nuk ka plane për sulm ndaj Zelenskyt!

bombardimi prane autokolones se presidentit ukrainas reagon rusia nuk ka plane per sulm ndaj zelenskyt
bombardimi prane autokolones se presidentit ukrainas reagon rusia nuk ka plane per sulm ndaj zelenskyt

Askush nuk planifikoi të kryente një sulm ndaj autokolonës së presidentit ukrainas Vladimir Zelensky në Odessa, tha zëvendëskryetari i Këshillit të Sigurimit rus Dmitry Medvedev.

“Gjithçka këtu është e qartë për të gjithë. Nuk ka pasur sulm ndaj autokolonës në Odessa, dhe për më tepër nëse një objektiv do të ishte vendosur, forcat ruse do ta kishin goditur atë,” shkroi Medvedev në Telegramin e tij, duke komentuar shpërthimin që ndodhi më 6 mars në Odessa në afërsi të autokolonës së Zelensky dhe të ftuarit të tij, kryeministrit grek Kyriakos Mitsotakis.

“Por është ende disi për të ardhur keq,” tha Medvedev. “Është për të ardhur keq që raketa është lëshuar saktësisht në një vend të planifikuar paraprakisht,” u shpreh ai duke thënë se sulmi nuk kishte lidhje me lëvizjet e Zelenskyt.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts