Lifestyle

Dhuna midis princ Lekës, Elia Zaharisë dhe ish-vjehrrit publikohet edhe në mediat britanike. Çfarë shkruan tabloidi i njohur Daily Mail

dhuna midis princ lekes elia zaharise dhe ish vjehrrit publikohet edhe ne mediat britanike cfare shkruan tabloidi i njohur daily mail
dhuna midis princ lekes elia zaharise dhe ish vjehrrit publikohet edhe ne mediat britanike cfare shkruan tabloidi i njohur daily mail

Sherri i midis Princ Lekës dhe ish-bashkëshortes së tij, Elia Zaharia është publikuar edhe në tabloidin britanik, Daily Mail. “Princi i kurorës Leka II ka kërkuar ndërhyrjen e policisë pas një incidenti të dyshuar të dhunës në familje që përfshinte ish-bashkëshorten dhe ish-vjehrrin e tij”, nisi artikulli.

Një video u shfaq në internet të martën tregon Lekën, 41 vjeç, i cili dyshohet se ishte përfshirë në një përleshje fizike me Princeshën Elia, 41 vjeç, dhe babain e saj, Gjergj Polikron Zaharia, 73 vjeç. Kjo vjen dy muaj pasi dyshja, e cila ka një vajzë trevjeçare, Princeshën Geraldine, njoftoi fundin e martesës së tyre, duke thënë se bashkimi kishte ‘humbur funksionin e tij’.

Pallati lëshoi ​​një deklaratë pasi një video e sherrit u shfaq në internet dhe pretendonte se Leka ishte ‘sulmuar fizikisht me sende të forta nga ish-gruaja dhe ish-vjehrri i tij’ dhe ia kishte dorëzuar videon policisë si provë. Elia theu heshtjen e saj për konfliktin e ‘tmerrshëm’ të mërkurën dhe pretendoi se përfshirja e saj në sherr ishte thjesht përpjekja e saj për ta ndaluar atë. Nëna magjepsëse e një fëmije pohoi se u kthye në shtëpi duke parë se Princi Leka po grindej me babain e saj 73-vjeçar.

“Është një situatë shumë e vështirë për mua dhe familjen time, pasi nuk është e lehtë të kthehesh në shtëpi dhe të gjesh Lekën duke tentuar të dhunojë babain tim 73-vjeçar”, ka shkruar ajo. “Konflikti nuk ka të bëjë fare me mua, përveçse u përpoqa ta ndaloja. Unë jam duke ndjekur rrugën gjyqësore për gjithçka”, shtoi ajo. Oborri Mbretëror lëshoi ​​në mënyrë të ngjashme një deklaratë në lidhje me konfliktin përmes kanaleve të mediave sociale dhe akuzoi policinë për nxjerrjen e pamjeve.

Në deklaratë thuhej: “Princi Leka pasditen e 5 marsit u sulmua fizikisht me sende të forta nga ish-bashkëshortja dhe ish-vjehrri dhe videot e këtij momenti janë bërë publike në rrjetet sociale. Videot janë dorëzuar vetëm në komisariat nga Princi Leka ll Zogu, si provë materiale për dhunën e ushtruar ndaj tij. Por pavarësisht se janë konsideruar sekret, këto materiale së bashku me deklaratën kanë qarkulluar gjerësisht në rrjetet sociale dhe në media duke transmetuar imazhe të pakëndshme dhe me përmbajtje të dhunshme. “Oborri Mbretëror kërkon edhe ndërhyrjen e policisë dhe institucioneve përkatëse për fshirjen e këtyre imazheve nga rrjetet sociale dhe mediat”.

MailOnline ka kontaktuar oborrin mbretëror shqiptar për koment. Ngjarja vjen pasi ish-çifti, i cili u martua në vitin 2016, deklaroi ndarjen e tyre përmes një deklarate zyrtare të shpërndarë në Instagram. Pavarësisht se ishte pretendent për një fron tashmë të zhdukur pas shpërbërjes së monarkisë shqiptare në vitin 1943, princi dhe gruaja e tij kishin fituar zemrat e publikut që nga momenti kur u martuan tetë vjet më parë.

Ceremonia luksoze u ndoq nga më shumë se 20 familje mbretërore nga e gjithë bota, duke përfshirë Princin Michael të Kentit – i cili është kushëriri i dytë i mbretit Charles. Në një deklaratë, një zëdhënës pohoi se Princesha Geraldine mbeti në qendër të vëmendjes së prindërve të saj, ndërsa gjithashtu iu lut ‘dashamirësve’ që të respektojnë privatësinë e familjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts