Sport

Bostoni mbetet lider në NBA, Denver mposhtet pas 5 fitoreve radhazi

bostoni mbetet lider ne nba denver mposhtet pas 5 fitoreve radhazi
bostoni mbetet lider ne nba denver mposhtet pas 5 fitoreve radhazi

Ekipi i Bostonit konfirmon edhe njëherë tjetër lidershipin e tij në NBA, duke fituar 130-104 ndaj Uashington dhe mbetet skuadra e vetme mbi 50 fitore këtë sezon, duke e cuar numrin total në 53 dhe shkëputur edhe më shumë në krye të renditjes në Lindje.

SĂ«lltiks bĂ«nĂ« njĂ« tjetĂ«r ndeshje tĂ« mirĂ«, ku u dalluan Tetum dhe Hauzer, me nga 30 pikĂ« secili. Kjo ishte fitorja e pestĂ« radhazi pĂ«r Bostonin, i cili jo vetĂ«m qĂ« ka siguruar pjesĂ«marrjen nĂ« “play-off”, por edhe vendi i parĂ« nĂ« Lindje nuk duket mĂ« problem, pasi Ă«shtĂ« 9 fitore para tĂ« tjerave, kur mbetet edhe cereku i sezonit tĂ« rregullt.

Pa probleme fitoi edhe skuadra tjetĂ«r pretendente nĂ« Lindje, ajo e Miloukit, qĂ« mundi 140-129 Feniks Sans, ndeshje ku Lilard e Portis realizuan nga 31 pikĂ« secili pĂ«r Baks, qĂ« mbajnĂ« vendin e dytĂ« dhe duken tĂ« qetĂ« pĂ«r tĂ« shkuar nĂ« “play-off”.

Në Perëndim spikati përballje e dy skuadrave pretendente. Dallas mundi 107-105 Denver në fushën e tij, ku protagonist ishte Luka Doncic, që realizoi 37 pikë e 10 ribaund. Për kampionët në fuqi të Denverit u dallua Mërrej me 23 pikë, por zhgënjeu Jokic. Denver bie pas 5 fitoreve radhazi, por mbetet vetëm një fitore larg kreut.

REZULTATET

Milwaukee – Phoenix 140-129

Detroit – Miami 101-104

Dallas – Denver 107-105

Washington – Boston 104-130

Orlando – Toronto 111-96

San Antonio – Brooklyn 122-115

Clippers – Atlanta 93-110

(BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts