Bota Sport

Brdariç e do përsëri në krah, Vllaznia kthen në staf ikonën Vioresin Sinani

brdaric e do perseri ne krah vllaznia kthen ne staf ikonen vioresin sinani
Vllaznia ka nisur dje përgatitjet për ndeshjet europiane. Pjesë e saj kanë qenë të gjithë futbollistet që janë nën kontratë. Ato kanë qenë dje para teknikut Thomas Brdariç dhe stafit të tij.

vllaznia (1)

Në këtë seancë u zyrtarizua edhe një tjetër lëvizje. Një nga emrat më të shquar të historisë së këtij klubi. Golashënuesi më i mirë i tij, Vioresin Sinani, do të marrë rolin e zëvendëstrajnerit të Vllaznisë, duke qenë në këtë mënyrë krahu i djathtë i trajnerit Thomas Brdariç.

Kujtojmë se Sinani në sezonin e fundit ka qenë trajner i ekipit U-19 të Akademisë Vllaznia dhe prej këtij ekipi tashmë kanë firmosur plot 5 futbollistë me ekipin e parë. Ata janë pikërisht Zaganjori, Dodaj, Halili, Jukaj dhe Shimaj. Sinani ka mbajtur këtë post edhe në periudha të tjera.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.co

Similar Posts