Sport

Champions League garanton emocione, formacionet City-Real dhe Bayern-Arsenal

champions league garanton emocione formacionet city real dhe bayern arsenal
champions league garanton emocione formacionet city real dhe bayern arsenal

Champions League mëson sonte dy skuadrat e tjera gjysmëfinaliste. Fokusi është te ndeshja Manchester City-Real Madrid, ku të dyja skuadrat do diskutojnë një biletë për në fazën tjetër, pas atij barazimi 3-3 me ndeshjen e parë. Si Guardiola, ashtu edhe homologu Ancelotti kanë vendosur për titullarët. Sfida do të luhet në Etihad Stadium (Manchester) dhe do të gjykohet nga italiani Orsato.

Pas barazimit 2-2 në aktin e parë ndaj Arsenal, Bayern Munchen synon suksesin ndaj Gooners në Allianz Arena (Munich). Gjermanët vijnë në këtë takim me 6 mungesa, ndërsa anglezët nuk kanë të disponueshëm Timber.

MANCHESTER CITY (4-1-4-1): Ederson; Walker, Ruben Dias, Akanji, Gvardiol; Rodri; Bernardo Silva, De Bruyne, Foden, Grealish; Haaland.

REAL MADRID (4-3-1-2): Lunin; Carvajal, Nacho, Rudiger, Mendy; Valverde, Kroos, Camavinga; Bellingham; Rodrygo, Vinicius

–

BAYERN MONACO (4-2-3-1): Neuer; Kimmich, Dier, De Ligt, Mazraoui; Laimer, Goretzka; Sané, Musiala, Guerreiro; Kane.

ARSENAL (4-2-3-1): Raya; White, Gabriel, Saliba, Tomiyasu; Jorginho, Rice; Saka, Odegaard, Martinelli; Havertz.

(J.S/BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts