Sport

Dëmtim i rëndë, përfundon sezoni për lojtarin e Serie A, humbet edhe Europianin

demtim i rende perfundon sezoni per lojtarin e serie a humbet edhe europianin
demtim i rende perfundon sezoni per lojtarin e serie a humbet edhe europianin

Trajneri i Bolognas, Thiago Motta, ka humbur shërbimet e një prej lojtarëve që kanë spikatur këtë sezon. Edicioni i LeWis Ferguson ka përfunduar para kohe, dëmtimi i gjurit të djathtë është i rëndë dhe do ta detyrojë mesfushorin të operohet.

E keqja nuk mbaron këtu, pasi lojtari skocez humbet edhe “trenin” për Kampionatin Evropian në Gjermani, ku përfaqësuesja e tij është në një grup me Zvicrën, Hungarinë dhe Panzerat, që janë vendi pritës. 24-vjeçari Ferguson ka luajtur 31 ndeshje këtë sezon, ku ka realizuar 6 gola dhe ka dhuruar 3 assiste. Më parë, ai ka kontribuar për Aberdeen.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts