Shqiperia

Deputeti i PD takim me kongresmenët amerikanë në SHBA, Alizoti: Diskutime mbi sfidat dhe mundësitë e bashkëpunimit mes vendeve

deputeti i pd takim me kongresmenet amerikane ne shba alizoti diskutime mbi sfidat dhe mundesite e bashkepunimit mes vendeve
deputeti i pd takim me kongresmenet amerikane ne shba alizoti diskutime mbi sfidat dhe mundesite e bashkepunimit mes vendeve

Deputeti i Partisë Demokratike Tomor Alizoti, një prej anëtarëve të delegacionit të Parlamentit shqiptar në Kongresin e SHBA ka zhvilluar ditën e sotme takime me kongresmenët Tim Walberg nga Michigani dhe John Moolenar.

Alizoti u shpreh se me dy zyrtarët amerikanë pati diskutime për sfidat dhe mundësitë e bashkëpunimit ndërmjet dy vendeve, si dhe për situatën politike në Shqipëri dhe rolin e SHBA-së.

“Në një takim të rëndësishëm në Kongresin Amerikan, u takova me Kongresmenin Tim Walberg nga Michigani dhe Kongresmenin John Moolenar. Diskutuam për sfidat dhe mundësitë e bashkëpunimit ndërmjet dy vendeve, si dhe për situatën politike në Shqipëri dhe rolin e SHBA-së”, shkroi Alizoti në Facebook.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts