Sport

Dështim te Aston Villa, Zaniolo dëshiron rikthimin në Serie A, dy klube të interesuara

deshtim te aston villa zaniolo deshiron rikthimin ne serie a dy klube te interesuara
deshtim te aston villa zaniolo deshiron rikthimin ne serie a dy klube te interesuara

Nicolò Zaniolo po përgatitet për rikthimin e tij në Itali. Ish-lojtari i Romës nuk po shkëlqen te Aston Villa, vetëm 3 gola në 34 paraqitje janë një tregues i qartë i dështimit të tij në Premier League. Pavarësisht gjithçkaje, Spalletti synon të përqendrohet tek ai dhe, duke përjashtuar çdo surprizë, Zaniolo do të grumbullohet me Italinë për Europianin.

Kartoni i futbollistit zotërohet nga Gallatasaray, me klubin turk që është i gatshëm të shesë lojtarin. Nga Serie ka interesim nga dy klube interesante, si Fiorentina dhe Napoli. Vendimtare nuk është vetëm dëshira e lojtarit, por edhe gatishmëria e klubit violë ose napoletan për të shpenzuar për 24-vjeccarin.

Zaniolo e njeh mirë kampionatin italian, pasi më parë ka luajtur për të rinjtë e Interit dhe për Romën.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts