Bota

Mediat britanike shkruajnë për ankthin që mbizotëron në Pallat për Charles dhe Kate, si po e përballon çifti princëror mundësinë e marrjes së fronit

mediat britanike shkruajne per ankthin qe mbizoteron ne pallat per charles dhe kate si po e perballon cifti princeror mundesine e marrjes se fronit
mediat britanike shkruajne per ankthin qe mbizoteron ne pallat per charles dhe kate si po e perballon cifti princeror mundesine e marrjes se fronit

Shtypi britanik shkruan për ankthin intensiv që mbizotëron në pallat, pas problemit shëndetësor me kancerin që po përballet mbreti Charles. Në të njëjtën kohë, Kate Middleton dhe trashëgimtarja e fronit mbretëror po përjetojnë një situatë të vështirë, pasi Princesha e Uellsit e diagnostikuar me kancer po i nënshtrohet kimioterapisë si vjehrri i saj.

Sipas një raporti të Mirror, marrja e fronit së shpejti nga William nuk është një detyrë e lehtë.

Kjo vlen edhe për Kate, e cila po rikuperohet në shtëpinë e familjes mbretërore në Norfolk, pas një operacioni që iu nënshtrua në fillim të janarit në bark, sipas një redaktori mbretëror.

Në të njëjtën kohë, redaktorët mbretërorë janë të shpejtë për të krahasuar mënyrën në të cilën Charles dhe Kate zbuluan problemin e tyre shëndetësor.

Charles, 75 vjeç, po i nënshtrohet trajtimit për kancerin e zorrës së trashë në të njëjtën kohë me Kate, 42 vjeç, duke e lënë William-in të plotësojë boshllëkun e babait të tij.

Dhe kur Kate të jetë në gjendje më të mirë shëndetësore, edhe ajo do të marrë përsipër përgjegjësitë që i takojnë.

Ndërkohë, një tjetër përfaqësues i pallatit mbretëror pretendon se heshtja e Princeshës Kate për shëndetin e saj është për shkak të “burrit të saj, Princit William”.

Muajin e kaluar, Princesha e Uellsit zbuloi se ajo ishte diagnostikuar me kancer në një video emocionale të filmuar pas disa javësh teorish konspirative të pabaza për shëndetin e saj.

Duke folur për rrjetin britanik të lajmeve GB News, shkrimtari Alexander Larman argumentoi se komplotet e mediave sociale tregojnë se bota është “e fiksuar me shëndetin e familjes mbretërore” duke theksuar se heshtja ishte kryesisht zgjedhja e William.

Duke krahasuar njoftimin e mbretit Charles për kancerin me njoftimin e Kate, shkrimtari britanik theksoi: “Pallati Buckingham doli shumë shpejt dhe dha një pamje të sinqertë të asaj që po ndodh me mbretin Charles dhe sëmundjen e tij. Megjithatë, Kensington Palace nuk bëri të njëjtën gjë Kate, duke preferuar të heshte në fillim”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts