Sport

Dështimi i Arsenalit ndaj Astoj Villas, Arteta: Ndeshje me dy fytyra, kërkoj reagim nga skuadra

deshtimi i arsenalit ndaj astoj villas arteta ndeshje me dy fytyra kerkoj reagim nga skuadra
deshtimi i arsenalit ndaj astoj villas arteta ndeshje me dy fytyra kerkoj reagim nga skuadra

Arsenali u mund 0-2 nga Aston Villa, duke zhgënjyer kështu tifozët që kishin zgjedhur për të parë ndeshjen në Londër. Pas sfidës, trajneri i Gooners, Arteta u shpreh se ishte një ndeshje me dy fytyra, ndërsa kërkoi nga ekipi reagim të menjëhershëm.

“Dy paraqitje shumë të ndryshme. Pjesa e parë ishte e mrekullueshme, një nga pjesët më të mira që kemi luajtur ndonjëherë kundër një ekipi të madh. Duhet të ketë pasur tre ose katër raste për gol ose më shumë. Nuk arritëm të shënonim dhe kjo u reflektua në pjesën e dytë. Ne nuk vazhduam me lojën e mirë dhe pësuam dy gola shumë, shumë të këqij.” – Tha ai.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts