Shqiperia

“Duhet të shlyej borxhin”, i riu shqiptar arrestohet i fshehur brenda bimëve të kanabisit

duhet te shlyej borxhin i riu shqiptar arrestohet i fshehur brenda bimeve te kanabisit
duhet te shlyej borxhin i riu shqiptar arrestohet i fshehur brenda bimeve te kanabisit

Një 30-vjeçar i gjetur i fshehur pas bimëve të kanabisit në një fabrikë të dyshuar droge është dënuar me 18 muaj burg pasi u deklarua fajtor për prodhimin e kësaj bime.

Alger Çepele u arrestua në një shtëpi në Wellingborough, pasi oficerët nga ekipi kontrollues i lagjes së qytetit bastisën pronën të premten, më 8 dhjetor.

Gjatë kontrollit të pronës, oficerët gjetën Çepele të fshehur në një dhomë gjumi të pasme së bashku me disa nga 304 bimët e kanabisit në gjendje të ndryshme rritjeje, të cilat ishin shpërndarë në disa dhoma.

Përveç bimëve, të cilat besohet se kanë një vlerë të përllogaritur në rrugë prej 45,000 £, oficerët sekuestruan gjithashtu tre telefona celularë, pajisje shoqëruese të nevojshme për të prodhuar bimën dhe një planifikues javor që përmban një orar të detajuar të ujitjes.

Cepele, i cili ishte banori i vetëm i shtëpisë në momentin e kontrollit, u arrestua dhe gjatë intervistës së tij në polici, ai dha një deklaratë të përgatitur ku thuhej se ishte shqiptar dhe kishte hyrë ilegalisht në Mbretërinë e Bashkuar më shumë se 18 muaj më parë.

Në deklaratë thuhej se ai kishte një shumë të madhe parash pasi kishte paguar për të hyrë në MB në pjesën e pasme të kamionit dhe iu tha të jetonte në adresë dhe të kujdesej për bimët e kanabisit për të shlyer këtë borxh.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts