Bota

Kolumbia sekuestron 5 ton kokainë të destinuar për në SHBA

kolumbia sekuestron 5 ton kokaine te destinuar per ne shba
kolumbia sekuestron 5 ton kokaine te destinuar per ne shba

Mbi 5 ton kokainë u kapën të dielën në një depozitë nëntokësore në Kolumbi, e planifikuar për t’u zhvendosur në tregun amerikan, informuan zyrtarët të hënën.

Forcat e Armatosura Kolumbiane sulmuan një shtëpi prej druri në zonën rurale të Necocli, në veri të Kolumbisë, ku gjetën një portë në dysheme për në një depo që përmbante substancën.

Goditja përfaqëson një goditje prej 150 milionë dollarësh për organizatën kriminale të Clan del Golfo, tha ministri i Mbrojtjes.

Kolumbia konsiderohet prodhuesi kryesor botëror i kokainës me një kapacitet të vlerësuar prej 1,738 tonësh në vit në vitin 2022.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts