Shqiperia

“Duke shty procesin”, Rama shfaqet pas komisionerit Varhelyi, e shoqëron drejt…

duke shty procesin rama shfaqet pas komisionerit varhelyi e shoqeron drejt

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetin social “Instagram” një foto ku shfaqet duke shoqëruar komisionerin e BE për Zgjerimin dhe Fqinjësinë, Oliver Varhelyi dhe siç duket duke e shtyrë nga pas.

Rama i ka bashkangjitur kësaj fotoje diçiturën “duke shty procesin”, duke iu referuar rrugës së integrimit evropian të Shqipërisë.

  • foto galeri

Kujtojmë se kreu i qeverisë dha një deklaratë të përbashkët ditën e sotme më Varhelyin ku të dy u shprehën në mënyrë pozitive për integrimin e vendit drejt BE.

“Veprat tuaja kanë treguar çfarë keni arritur. Mos harroni ku ishit në tetor 2018. E ku jeni tani. Jemi të dakordësuar në Bruksel se Shqipëria është gati të hapë grupi-kapitullin e parë”, u shpreh Varhelyi sot.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts