Bota

Erdogan: Të ardhurat kombëtare të Turqisë tejkalojnë 1.1 trilion dollarë

erdogan te ardhurat kombetare te turqise tejkalojne 1 1 trilion dollare
erdogan te ardhurat kombetare te turqise tejkalojne 1 1 trilion dollare

Të ardhurat kombëtare të Turqisë kanë kaluar 1.1 trilion dollarë, tha presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan gjatë fjalimit të tij në margjinat e mbledhjes së Kabinetit të Ministrave.

Presidenti vuri në dukje se të ardhurat kombëtare për person janë mbi 13,000 dollarë.

“Niveli i papunësisë në vend është 8.7 për qind”, shtoi ai.

(A.A/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts