Kosova

“Fakt i kryer”, ministri i Mbrojtjes së Kosovës për blerjen e sistemit Javelin: Po presim ofertën e SHBA. Ka mbaruar…

fakt i kryer ministri i mbrojtjes se kosoves per blerjen e sistemit javelin po presim oferten e shba ka mbaruar
fakt i kryer ministri i mbrojtjes se kosoves per blerjen e sistemit javelin po presim oferten e shba ka mbaruar

Ministri i Mbrojtjes së Kosovës , Ejup Maqedonci ka thënë se i gëzohet lajmit që ka përfunduar periudha tridhjetë ditore e njoftimit të Kongresit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, rreth kërkesës për blerjen e sistemit anti-tank Javeline, dhe rrjedhimisht mund të vazhdohet me hapat tjerë.

Ai ka shkruar në Facebook, se proceduralisht janë në pritje të ofertës nga ana e SHBA-së, që pastaj bazuar në të dhe planin e zhvillimit të FSK-së, ta realizojnë blerjen.

Postimi i plotë:

I gëzohemi lajmit që ka përfunduar periudha tridhjetë ditore e njoftimit të Kongresit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës rreth kërkesës tonë për blerjen e sistemit anti-tank Javelin, rrjedhimisht mund të vazhdojmë hapat tjerë.

Proceduralisht jemi në pritje të ofertës nga ana e ShBA-së, që pastaj bazuar në të dhe planin e zhvillimit të FSK-së të realizojmë blerjen.

Javelin, sistem me të cilin do të pajiset FSK, tashmë fakt i kryer.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts