Bota

“Shkelje e rëndë e ligjit ndërkombëtar”, ministri i jashtëm palestinez për sulmet e Izraelit: Sulmet ndaj civilëve të pafajshëm…

shkelje e rende e ligjit nderkombetar ministri i jashtem palestinez per sulmet e izraelit sulmet ndaj civileve te pafajshem
shkelje e rende e ligjit nderkombetar ministri i jashtem palestinez per sulmet e izraelit sulmet ndaj civileve te pafajshem

Ministri i Jashtëm pakistanez, Jalil Abbas Jilani e quan bombardimin e Rafahut nga Izraeli një akt të mjerueshme dhe një shkelje të rëndë të ligjit ndërkombëtar dhe të drejtave të njeriut.

Në një postim në rrjetin social “X”, ai u shpreh se vendi i tij i dënon sulmet kundrejt civilëve të pafajshëm.

“Pakistani dënon këto akte dhune kundër palestinezëve të pafajshëm dhe bën thirrje për një armëpushim të menjëhershëm”, shkroi ai.
Izraeli thotë se është i vendosur të zgjasë operacionin e tij tokësor në Rafah, pavarësisht alarmit ndërkombëtar mbi potencialin e masakrës masive në qytet.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts