Bota

Filadelfia, 8 nxënës qëllohen në një stacion autobusi

filadelfia 8 nxenes qellohen ne nje stacion autobusi
filadelfia 8 nxenes qellohen ne nje stacion autobusi

Tetë nxënës të një shkolle të mesme u qëlluan në Filadelfia pranë një stacioni autobusi në rrugët Rising Sun dhe Cottman pak para orës 15:00, tha Komisioneri i Policisë Kevin Bethel.

Bethel tha se nxënësit  janë nga 15 deri në 17 vjeç. Një prej nxënësve, një 16-vjeçar, u qëllua me nëntë plumba dhe ndodhet në gjendje kritike për jetën. Të gjithë nxënësit  e tjerë janë në gjendje të qëndrueshme, tha policia.

“Mjaft është mjaft,” tha kryebashkiaku i Filadelfias, Cherelle Parker. “Çdo partner i zbatimit të ligjit që kemi këtu në qytetin e Filadelfias është i angazhuar në mënyrë aktive dhe punon së bashku për të siguruar që çdo burim që nevojitet është i disponueshëm në mënyrë që të mund të bëhet puna për të zgjidhur krimet.”

Autoritetet po kërkojnë për tre sulmues të maskuar që ishin brenda një Hyundai Sonata blu të errët, tha policia.

Bethel tha se ndërsa nxënësit nga Northeast High po hipnin në autobusin SEPTA, tre sulmues dolën nga automjeti pranë Dunkin’ dhe qëlluan më shumë se 30 të shtëna.

Policia publikoi videon që tregon personat e armatosur duke dalë nga makina, duke qëlluar në drejtim të një autobusi SEPTA dhe më pas duke ikur nga vendi i ngjarjes me Hyundai blu të errët.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts