Sport

Fitore në “frymën e fundit”, Gallagher nderon Chelsean

fitore ne frymen e fundit gallagher nderon chelsean
fitore ne frymen e fundit gallagher nderon chelsean

Chelsea fitoi 1-3 ndaj Crystal Palace, në ndeshjen e Premier League të mbajtur në Selhurst Park (London). Mysafirët dominuan në pjesën e parë në mbajtjen e topit, por nuk ishin konkret para porte.

Kur nuk shënon, e pëson. Ligji i pashkruar i futbollit u zbatua, Lerma realizoi një gol për panoramë në minutën e 30-të. Të besuarit e Mauricio Pochettinos barazuan llogaritë me Gallagher, në minutën e 47-të.

Më pas  fitoi frika për të  mos humbur, me skuadrat që u treguan tejet të kujdesshme në prapavijë. Në fundin e sfidës, Gallagher kompletoi përmbysjen e madhe të Chelseat, përpara se Enzo të vuloste një herë e mirë fatet e takimit.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts