Bota

Fitues me rreth 90 përqind të votave? Putin flet para rusëve: U përpoqën të na trembin, por dështuan!

fitues me rreth 90 perqind te votave putin flet para ruseve u perpoqen te na trembin por deshtuan
fitues me rreth 90 perqind te votave putin flet para ruseve u perpoqen te na trembin por deshtuan

Ndërkohë që janë mbyllur të gjitha qendrat e votimit të Rusi dhe ku rezultatet paraprake e shpallin fitues me rreth 90 përqind të votave, presidenti Vladimir Putin u shpreh se fitorja e tij në zgjedhje do të lejojë Rusinë të bëhet më e fortë dhe më efektive.
Duke folur në selinë e tij të fushatës, Putin tha se “Nga çdo zë, ne po ndërtojmë një vullnet të përbashkët të popullit të Federatës Ruse”.
Ai gjithashtu falënderoi qytetarët që dolën në qendrat e votimit dhe shprehu mirënjohje të veçantë për luftëtarët në vijën e parë të frontit në Ukrainë.
“Pavarësisht se sa shumë u përpoqën të na trembin, të shtypin vullnetin tonë, ndërgjegjen tonë, askush nuk ka pasur sukses në histori. Ata dështuan tani dhe do të dështojnë në të ardhmen,” shton ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts