Bota

Flamuri suedez do të ngrihet në selinë e NATO-s më 11 mars

flamuri suedez do te ngrihet ne seline e nato s me 11 mars
flamuri suedez do te ngrihet ne seline e nato s me 11 mars

Flamuri suedez do të valëzojë në selinë e NATO-s në Bruksel më 11 mars.

Kjo ceremoni do të shënojë fillimin e anëtarësimit të mbretërisë në aleancë. Do të marrin pjesë kryeministri Ulf Kristersson, komandanti i përgjithshëm Mikael Büden dhe politikanë të tjerë. Janë të ftuar ambasadorët e vendeve të NATO-s.

Presidenti i ri i Hungarisë, Tamás Sulyok, nënshkroi më 5 mars ratifikimin e marrëveshjes për anëtarësimin e Suedisë në NATO. Hungaria u bë vendi i fundit i aleancës që miratoi aplikimin suedez.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts