Lifestyle

KĂ«to binjake po mahnitin internetin me pamjen e tyre unike

keto binjake po mahnitin internetin me pamjen e tyre unike
keto binjake po mahnitin internetin me pamjen e tyre unike

Gjërat nuk ka nevojë të jenë shumëngjyrëshe që të mbahen në mend. Kjo është dëshmuar përsëri nga një palë binjakë albinë, të cilët janë gati ta ndryshojnë botën e modës shumë shpejt.

Sot do tĂ« keni shansin tĂ« mĂ«soni pĂ«r Lara-nĂ« dhe Mara-nĂ«. Binjaket janĂ« nĂ« fokus tĂ« njĂ« foto-projekti tĂ« quajtur ‘Lulet e Rralla’, nĂ« tĂ« cilin fotografi Vincius Terranova tregon bukurinĂ« e binjakeve unike.

Shanset që një fëmijë të lindë me albinizëm janë 1 në 17,000. Kështu që është pothuajse e pamundur që të imagjinohet se sa pak gjasa ka që dikush të lindë binjakë albinë.

Me pamjen e tyre unike, nuk është çudi që këto vajza 11 vjeçe nga Brazili kanë kapur vëmendjen e fotografëve të famshëm. Binjaket tashmë ia kanë dalë që të bëhen modele për brende të ndryshme dhe revista të modës.

Lara dhe Mara kanë gjithashtu një tjetër motër, Sheila, e cila nuk ka albinizëm. Sheila duket si motrat e saj, përveç ngjyrës së lëkurës.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts