Kosova

FOTO/ Gjenden uniforma të policisë serbe në Leposaviç/ Ministri Sveçla : Dëshmia e radhës se Serbia është përgjegjëse për destabilizim !

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla ka njoftuar se në një fshat të Leposaviçit janë gjetur dhjetëra uniforma të Policisë së Kosovës dhe asaj serbe. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Sveçla ka theksuar se kjo është dëshmi e radhës se mekanizmat e Serbisë, mbeten përgjegjëse për sulmin në Banjëskë.Mekanizmi terrorist i Serbisë në veri të Republikës së Kosovës po çmontohet çdo ditë e më shumë. Pas informacioneve inteligjente, në një shtëpi në fshatin Isev i Poshtëm në Komunën e Leposaviçit u gjetën dhjetëra uniforma të policisë se rregullt dhe asaj speciale serbe si dhe pjesë të uniformave të Policisë së Kosovës. Kjo është edhe një dëshmi e radhës se mekanizmat e sigurisë së Serbisë ishin dhe mbeten përgjegjësi i tentativës për destabilizim dhe aneksim të veriut të vendit tonë”- ka shkruar ai në Facebook.

Sveçla ka thënë më tej se institucionet e Kosovës po luftojnë dhe po parandalojnë tentativat e Serbisë për destabilizim të vendit.

447411088 943982524404691 868723501107020644 n.jpg?stp=dst jpg s600x600& nc cat=106&ccb=1 7& nc sid=5f2048& nc ohc=jArI9PQSRgAQ7kNvgEy5 jJ& nc ht=scontent.ftia16 1

Postimi i plotë:

Mekanizmi terrorist i Serbisë në veri të Republikës së Kosovës po çmontohet çdo ditë e më shumë.

Pas informatave inteligjente, në një shtëpi në fshatin Isev i Poshtëm në Komunën e Leposaviqit u gjetën dhjetëra uniforma të policisë se rregullt dhe asaj speciale serbe si dhe pjesë të uniformave të Policisë së Kosovës. Kjo është edhe një dëshmi e radhës se mekanizmat e sigurisë së Serbisë ishin dhe mbeten përgjegjësi i tentativës për destabilizim dhe aneksim të veriut të vendit tonë.

Falë vigjilencës dhe punës së pakursyer të të gjitha institucioneve të sigurisë së Republikës së Kosovës kjo tentativë e Serbisë për destabilizim të vendit suksesshëm po parandalohet dhe luftohet.

Është detyrë dhe obligim i yni shërbimi ndaj të gjithë qytetarëve pa asnjë dallim, ndërkohë që është përkushtimi dhe vendosmëria jonë që me të gjitha mjetet ligjore të mbrojmë sovranitetin dhe integritetin territorial të vendit tonë. Të gjitha elementet terroriste që tentojnë destabilizim do të shkatërrohen pa kursim e përgjithmonë.

445778328 943982501071360 4153948187671400596 n.jpg?stp=dst jpg s600x600& nc cat=100&ccb=1 7& nc sid=5f2048& nc ohc=m7y5cjJ6oPoQ7kNvgHOt gm& nc ht=scontent.ftia16 1

Burimi informacionit @Gazeta Shqiptare Online: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.co

Similar Posts