Shqiperia

“Gërdeci”/ Sot seancë për ish-ministrin Fatmir Mediu në GJKKO

gerdeci sot seance per ish ministrin fatmir mediu ne gjkko
gerdeci sot seance per ish ministrin fatmir mediu ne gjkko

Do të mbahet sot seanca për ish-ministrin Fatmir Mediu, i cili është nën hetim për çështjen e Gërdecit.

Lajmi konfirmohet për BalkanWeb nga gazetarja Klodiana Lala.

Mediu sapo ka mbërritur në ambientet e GJKKO së bashku me avokatin e tij.

Kujtojmë se Mediu po hetohet për shpërdorim detyre në lidhje me vdekjen e 26 personave dhe plagosjen e qindra të tjerëve pas shpërthimit që ndodhi në Gërdec më 15 mars të vitit 2008.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts