Shqiperia

Zbardhet marrëveshja PS-PD/ Ngrihen Komisionet për Koncesionet në Shëndetësi dhe për nxjerrjen e të dhënave të TIMS

zbardhet marreveshja ps pd ngrihen komisionet per koncesionet ne shendetesi dhe per nxjerrjen e te dhenave te tims

Balkanweb ka zbardhur marrëveshjaen mes PS-së dhe PD-së së Rithemelimit, e arritur në Konferencën e Kryetarëve.

PS dhe PD kanë arritur marrëveshjen, për të ngritur Komisionin Hetimor për Koncesionet në Shëndetësi dhe Komisionin Hetimor për nxjerrjen e të dhënave të sistemit TIMS.

5a6e88c9 9f08 4801 99e9 Ec03d1acc2d3
5a6e88c9 9f08 4801 99e9 Ec03d1acc2d3
848339af C491 450d 9625 02edfe7c2129
848339af C491 450d 9625 02edfe7c2129
5cb74fc4 Adb2 4e08 8cf1 A80a5b715c31
5cb74fc4 Adb2 4e08 8cf1 A80a5b715c31

Sot në orën 16:00 mbahet mbledhja e Konferencës së Kryetarëve. Mbledhja e Kryetarëve mbahet për ngritjen e Komisioneve Hetimore.

Komisioni Hetimor do të përbëhet nga 15 anëtarë, nga të cilët kryetari dhe 6 anëtarë propozohen nga Grupi Parlamentar i PD dhe 8 anëtarë propozohen nga Grupi Parlamentar i PS-së. Përbërja e Komisionit caktohet me vendim të veçantë të Kuvendit. Komisioni Hetimor do të zhvillojë veprimtarinë e tij në afat kohor prej 4 muajsh, nga data e miratimit të vendimit. Në rast nevoje, me kërkesë të arsyetuar të Komisionit, Kuvendi vendos zgjatjen e afatit të ushtrimit të veprimtarisë së komisionit.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts