Shqiperia

Gjyqi ndaj Belerit, avokati: Përgjimi telefonik është paraqitur si transkript në gjykatë, Apeli mund të…

gjyqi ndaj belerit avokati pergjimi telefonik eshte paraqitur si transkript ne gjykate apeli mund te
gjyqi ndaj belerit avokati pergjimi telefonik eshte paraqitur si transkript ne gjykate apeli mund te

Avokati Gentian Rumano, i ftuar në studion e “Open” në News24 ka komentuar procesin gjyqësor që solli dënimin e Fredi Belerit me dy vite burgim.

Ai u shpreh se përgjimi telefonik është një provë që është paraqitur në formën e transkriptit në gjykatë.

Sipas tij nëse gjykata nuk e ka lejuar dëgjimin e përgjimit telefonik kjo do të shqyrtohet nga ana e Gjykatës së Apelit si mangësi.

“Sa i përket setit të provave është bërë një gjykim i zakonshëm. Përgjimi telefonik është provë, është në dosje transkripti. Nëse gjykata nuk e ka lejuar që të dëgjojë përgjimin telefonik nga ana e gjykatës së apelit do të shqyrtohet kjo si mangësi. Në vlerësimin tim kjo varet nga mënyra si është kërkuar në proces”, shpjegoi ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts