Bota

Hetuesit rusë gjejnë armë dhe prova të tjera në vendin e të shtënave që pas dhjetëra viktima

hetuesit ruse gjejne arme dhe prova te tjera ne vendin e te shtenave qe pas dhjetera viktima
hetuesit ruse gjejne arme dhe prova te tjera ne vendin e te shtenave qe pas dhjetera viktima

Hetuesit gjetën armë dhe prova të tjera pasi persona të armatosur të veshur me kamuflazh hapën zjarr ndaj pjesëmarrësve të koncerteve pranë Moskës të premten duke vrarë rreth 80 persona dhe duke plagosur 145 në një sulm të marrë përsipër nga militantët e Shtetit Islamik.

Komiteti Hetimor Rus publikoi pamjet e një pushke të shtrirë në tokë dhe stafit që ekzaminonte karikatorët rezervë të armëve dhe gëzhojat e shpenzuara në sallën e qytetit Crocus me 6200 vende në Krasnogorsk, ku ndodhi sulmi.

Persona të armatosur spërkatën civilët me plumba pak përpara se grupi i rokut të epokës sovjetike “Picnic” të performonte në një shtëpi të plotë, me incidentin që shënoi sulmin më vdekjeprurës në Rusi që nga rrethimi i shkollës në Beslan në vitin 2004.

Reuters ishte në gjendje të verifikonte vendndodhjen e pjesës së jashtme përmes përputhjes së planit të rrugës dhe konfigurimit të ndërtesës me imazhet e pamjes së rrugës, imazhet e skedarëve dhe mbulimin e zonës. Reuters nuk ishte në gjendje të verifikonte në mënyrë të pavarur se ku u filmuan pamjet e brendshme, ose datën kur u filmuan pamjet.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts