Sport

“Humbje që djeg”, Inzaghi tani rezervon Serie A, Simeone: Dua më shumë

humbje qe djeg inzaghi tani rezervon serie a simeone dua me shume

Në momentin më të mirë, atëherë kur dukeshin të pathyeshëm, Inter bie keq në Madrid, pëson një eliminim të rëndë nga Atletico, me Inzaghi-n që mori një leksion të pastër futbolli, në Champions duhet gjithnjë diçka më shumë, mbi të gjitha duhet sakrificë. Ky eliminim, në këtë formë, i lë një shije të hidhur teknikut zikaltër:

Inter
Inter

“Skuadra nuk është mësuar të humbas, por ky eliminim na djeg pasi e kishim kualifikimin në dorë. Na vjen keq, por jam super krenar që jam trajneri i këtij grupi. Kemi dal nga Champions dhe Kupa e Italisë pas kohës shtesë dhe penalltive, tani kemi dhe 10 ndeshje në Serie A për të arritur një objektiv shumë të rëndësishëm”, u shpreh Inzaghi pas ndeshjes.

Simeone
Simeone

Luajti ndeshjen e tij nga pankina deri në sekondën e fundit Diego Simeone. Trajneri i Atletico Madrid zbuloi edhe sekretin e këtij ekipi: “Kemi një avantazh të madh, tifozët tanë. Stadiumi ishte plot edhe pse vinim pas dy ndeshjeve të shëmtuara. Luajtëm një ndeshje të madhe, eliminuam një nga skuadrat më të mira në Europë. Tani sigurisht që do të shohim për më shumë. Ne kishim një plan të qartë, e ndoqëm atë edhe pasi pësuan golin. Këtë herë penalltitë shkuan në favorin tonë”, u shpreh Diego Simone pas ndeshjes.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts