Shqiperia

I dënuar me mbi 10 vite burg në Itali, për 5 vepra penale të rënda, pranga të riut me 3 emra nga Mamurrasi

i denuar me mbi 10 vite burg ne itali per 5 vepra penale te renda pranga te riut me 3 emra nga mamurrasi
i denuar me mbi 10 vite burg ne itali per 5 vepra penale te renda pranga te riut me 3 emra nga mamurrasi

Një 29-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, për llogari të shtetit italian, pasi rezultonte në kërkim për disa vepra penale në Itali. Rezulton se Alfons Taraj alias Afons Bibaj alias Alfons Cani është dënuar me mbi 10 vjet burgim në Itali.

“Drejtoria e Forcës së Posaçme Operacionale në Departamentin e Policisë Kriminale në DPPSH finalizoi operacionin e koduar “Operacionalja 6”. I dënuar me mbi 10 vjet burgim në Itali, për 5 vepra penale të rënda, arrestohet 29-vjeçari. Në kuadër të megaoperacionit “Sundimi i ligjit” dhe si rezultat i shkëmbimit të informacioneve ndërmjet Interpol Tiranës dhe Interpol Romës, u kap dhe u arrestua provizorisht, për t’u ekstraduar në Itali, shtetasi shqiptar, i shpallur në kërkim ndërkombëtar Alfons Taraj alias Afons Bibaj alias Alfons Cani,29 vjeç, lindur në Mamurras.

Gjykata e Monzas, Itali, me vendimin e datës 19.10.2023, e ka denuar këtë shtetas, me 10 vjet, 2 muaj e 11 ditë burgim, për tentativë për vrasje, armëmbajtje pa leje, vjedhje me pasoja të rënda, vjedhje me dhunë dhe për posedim sendesh të vjedhura. Interpol Tirana dhe Interpol Roma po bashkëpunojnë për të kryer ekstradimin e këtij shtetasi.”, sqaron policia.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts