Bota

“Ishim të bashkuar dhe ia dolëm”- Ursula von der Leyen i drejtohet simpatizantëve që e presin me brohorima: Shijojeni, nesër kthehemi në punë

ishim te bashkuar dhe ia dolem ursula von der leyen i drejtohet simpatizanteve qe e presin me brohorima shijojeni neser kthehemi ne pune

Ursula von der Leyen, presidentja e Komisionit Evropan dhe kandidatja për Partinë Popullore Evropian të qendrës së djathë (EPP), iu është drejtuar simpatizantëve, të cilët e kanë pritur me avacione “pesë vjet të tjera, pesë vjet të tjera”.

epa09912116 European Commission President Ursula von der Leyen makes a statement following the decision by Russian energy giant Gazprom to halt gas shipments to Poland and Bulgaria, in Brussels, Belgium, 27 April 2022. EPA-EFE/KENZO TRIBOUILLARD / POOL
epa09912116 European Commission President Ursula von der Leyen makes a statement following the decision by Russian energy giant Gazprom to halt gas shipments to Poland and Bulgaria, in Brussels, Belgium, 27 April 2022. EPA-EFE/KENZO TRIBOUILLARD / POOL

“Kemi pasur një fushatë fantastike, ishim të vendosur, ishim të bashkuar, ia dolëm dhe tani fituam zgjedhjet evropiane ,” tha ajo.

“Kjo është një ditë e mirë për EPP-në”, bërtiti ajo duke duartrokitur. “Ne i fituam zgjedhjet.Së pari dua të falënderoj votuesit që na besuan votën e tyre dhe llogaritën tek ne,” tha ajo.

Von der Leyen u tha aktivistëve të saj që të shijonin mbrëmjen, por që nga nesër ishte “punë” për t’u ofruar votuesve në të gjithë Evropën.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.co

Similar Posts