Bota

“Izraeli po provokon ‘zi buke’ në Gaza”, Borrell: U prekën mijëra persona, uria po përdoret si armë lufte

izraeli po provokon zi buke ne gaza borrell u preken mijera persona uria po perdoret si arme lufte
izraeli po provokon zi buke ne gaza borrell u preken mijera persona uria po perdoret si arme lufte

Shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, ka deklaruar se Izraeli po provokon zi buke në Gaza.

Në një konferencë për ndihmën humanitare për Gazën në Bruksel, ai u shpreh se mijëra persona janë të prekur nga situata tragjike, ndërsa shtoi se uria po përdoret si armë lufte.

“Në Gaza ne nuk jemi më në prag të urisë, ne jemi në një gjendje uria, gjendje e cila prek mijëra persona. Kjo është e papranueshme. Uria përdoret si një armë lufte. Izraeli po provokon zi buke. Kjo është e papranueshme. Uria përdoret si një armë lufte. Izraeli po provokon zi buke”, tha Borrell në hapjen e një konference për ndihmën humanitare për Gazën në Bruksel.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Similar Posts